مراحل ساخت آدرس‌بوک در مانیمکس

1. عضویت در سایت 
2. وارد شدن در منو مدیریت آدرس‌بوک
3. اضافه کردن آدرس جدید 
4. وارد کردن اطلاعات عمومی
5. اطلاعات تماس
6. اطلاعات حساب بانکی 
7. مدارک شناسایی
8. اطلاعات عمومی و موافقت با شرایط و قوانین

 

 

ساخت آدرس بوک

 

 

قوانین ضدپولشویی دولت استرالیا، صرافی های رسمی و معتبر را، ملزم به شناسایی هرچه بیشتر فرستنده و گیرنده وجوه در کشورهای مبدا و مقصد نموده است. به همین دلیل صرافی مانیمکس تغییرات اساسی، در جهت بهبود و رعایت بیشتر قوانین مرتبط با انتقال وجوه ایجاد کرده است. این تغییرات، به صرافی مانیمکس این امکان را داده است، که پس از انجام حواله، به فرستنده و گیرنده فاکتور تایید شده توسط سازمان ضدپولشویی استرالیا (AUSTRAC) ارائه کند، که از اعتبار قانونی بالایی برخوردار است. به همین دلیل خواهشمندیم تمامی اطلاعاتی که در سایت از شما درخواست شده را، ضروری تلقی کرده و تا حد امکان اطلاعات خود را با دقت وارد کرده و مدارک لازم و کافی را در سایت بارگذاری نمایید. 

برای ارسال حواله آنلاین از طریق سایت مانیمکس، به 2 آدرس بوک نیاز خواهید داشت، که یکی از آنها مربوط به فرستنده در کشور مبدا و دیگری مربوط به گیرنده در کشور مقصد می باشد. حتی اگر فردی بخواهد از حساب بانکی خود در کشور مبدا به حساب بانکی خود در کشور مقصد پول انتقال دهد، باید حتما دو آدرس بوک متفاوت با اطلاعات و مدارک هر کشور به صورت جداگانه بسازد. 

هر کاربر می تواند به تعداد نامحدود آدرس بوک داشته باشد. لازم است هر آدرس بوک مدارک شناسایی مختص خود را داشته باشد؛ این امکان وجود دارد که اگر مدرکی در سایت بارگذاری شده باشد، در صورت نیاز بتوانید آن را در آدرس بوک های متفاوت ضمیمه کنید و نیازی به بارگذاری مجدد مدرک نباشد. 

با تمام این توضیحات، مدارک و اطلاعاتی که برای ثبت آدرس بوک کشور ایران نیاز خواهید داشت، شامل: 1. نام و نام خانوادگی 2. تاریخ تولد 3. پست الکترونیک 4. شغل 5. آدرس کامل 6. تلفن همراه 7. نام بانک 8. شماره حساب 1 2 9. شماره شبا (محاسبه شماره شبا )3 10. تصویر کارت ملی/ پاسپورت ایرانی/گواهینامه ایرانی/شناسنامه ایرانی می باشد.

همچنین مدارک و اطلاعاتی که برای ثبت آدرس بوک کشور استرالیا نیاز خواهید داشت، شامل: 1. نام و نام خانوادگی 2. تاریخ تولد 3. پست الکترونیک 4. شغل 5. آدرس کامل 6. تلفن همراه 7. نام بانک 8. شماره حساب 9. کد شعبه 10. تصویر گواهینامه رانندگی/ پاسپورت استرالیایی/ Age Proof/ کارت دانش آموزی/ Medicare/ قبض آب و برق و موبایل/ Bank Statement 5 می باشد. 

برای هریک از آدرس بوکها ضروری است مدارک شناسایی مرتبط آپلود شوند. هنگام آپلود مدارک، شماره مدرک، نوع مدرک و تاریخ انقضای آن را دقیق وارد نمایید.

کارشناسان مانیمکس بعد از بررسی هریک از آدرس بوکها، آنها را تایید (Confirm) می کنند که در این حالت آدرس بوک غیر قابل ویرایش و نهایی است. در صورتی که اطلاعات شخصی شما از جمله شماره حساب یا آدرس و یا تلفن تغییر یافته است، لازم است آدرس بوک جدیدی ایجاد نمایید.

در هر زمان می توانید آدرس بوکهای قدیمی و یا غیر ضروری را غیرفعال کنید اما حواله های قبلی با همان آدرس بوکها همچنان در بایگانی اطلاعات شما باقی خواهد ماند.

 

 

 


*1 به دلیل محدودیت هایی که در انتقال پول با شماره کارت وجود دارد، لطفا دقت داشته وارد کردن شماره کارت در بخش شماره شبا یا شماره حساب، می تواند در سرعت انتقالات شما تاثیر بگذارد.*

*2 در صورتی که شماره حساب را نمی دانید اطلاعات تماس گیرنده را در فرم بنویسید تا همکاران ایران شخصا شماره حساب را از گیرنده دریافت کنند. *

*3 نوشتن شماره شبا  برای حساب های ایران الزامی نیست، ولی در صورتی که سرعت انتقال حواله برای شما مهم است، لطفا شماره شبا را وارد کنید. *

*4 مدارک باید شامل عکس، نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد فرستنده/گیرنده در استرالیا و تایید کننده آدرس سکونت وی در استرالیا باشد *

*5 لازم است یک بار مدرک شناسایی رسمی خود را برابر اصل (Juctices of the Peace -JP یا Certified) کنید و اسکن آن را در آدرس بوک مربوطه آپلود و یا برای مانیمکس ایمیل نمایید. *


1. عضویت در سایت

 

 

برای مدیریت آدرس بوک ها، ابتدا در سایت مانیمکس عضو شوید و به عنوان کاربر در سایت وارد شوید.

 

 


2. وارد شدن به منو "مدیریت آدرس بوک"

 

 

شما می توانید همانند تصویر زیر به منو "مدیریت آدرس بوک" دسترسی داشته باشید.

منوی اصلی مدیریت آدرس بوک ها

 

 اگر در حساب کاربری خود وارد شده باشید، همانند تصویر که در زیر آورده شده است می توانید به سرعت به منو "مدیریت آدرس بوک" از طریق سربرگ "فرستنده ها و گیرنده ها" دسترسی داشته باشید.

داشبورد مدیریت ساخت آدرس بوک

 


3. اضافه کردن آدرس جدید

 

 

پس از وارد شدن به منو "مدیریت آدرس بوک" با انتخاب گزینه "اضافه کردن آدرس جدید"، فرم اضافه کردن آدرس بوک جدید برای شما باز می شود.

اضافه کردن آدرس جدید

 

و با انتخاب گزینه "آموزش تکمیل آدرس"، به صفحه ای که هم اکنون در آن هستید انتقال پیدا خواهید کرد.

آموزش تکمیل آدرس

 

 


4. وارد کردن اطلاعات عمومی

 

 

در بخش اول شما می بایستی تمامی اطلاعات عمومی راجب فرد را به صورت کامل و دقیق وارد کنید. برای این منظور به نکات زیر توجه کنید:

 

1. نام و نام خانوادگی را به انگلیسی دقیقا بر اساس پاسپورت یا مدرک رسمی ضمیمه شده به آدرس بوک ثبت کنید.

2. تاریخ تولد دقیق را به میلادی اضافه کنید.

3. در صورتی که شغل فرستنده یا گیرنده را به انگلیسی نمی دانید به صورت فینگلیش اضافه نمایید تا توسط همکاران مانیمکس ویرایش شود.

4. در صورتی که امکان تایپ فارسی دارید نام و نام خانوادگی را به فارسی در فیلد مربوطه وارد کنید در غیر این صورت فیلد را خالی بگذارید.

فرم اطلاعات عمومی آدرس بوک

 

 


5. اطلاعات تماس

 

 

در بخش دوم شما می بایستی اطلاعات تماس فرد را به صورت کامل و دقیق وارد کنید. دقت داشته باشید که وارد کردن دقیق تمامی اطلاعات الزامی می تواند به ارسال حواله شما سرعت بخشد.

 

آدرس بوک استرالیا:

1. پس از انتخاب استرالیا از لیست کشورها، وارد کردن آدرس پستی دقیق، کدپستی یا (Postal Code) و تلفن همراه الزامی است.

2. توجه داشته باشید که آدرس پستی وارد شده، می بایستی با آدرس چاپ شده بر روی مدارک بارگذاری شده همانند گواهینامه یکسان باشد، تا کارشناسان ما بتوانند آدرس پستی شما را تایید کنند. 

اطلاعات تماس استرالیا

 

آدرس بوک ایران: 

1. پس از وارد کردن ایران از لیست کشور ها، وارد کردن کدملی، آدرس پستی دقیق، استان، شهر و تلفن همراه الزامی است.

2. توجه داشته باشید که وارد کردن تمامی این نکات با دقت، می تواند به ارسال حواله شما سرعت بخشد. 

اطلاعات تماس ایران

 

 


6. اطلاعات حساب بانکی

 

 

حساب های استرالیا:

پس از انتخاب نام بانک خود از لیست:

1. برای حساب های استرالیا ثبت کد شعبه، شماره حساب، نام بانک و نام صاحب حساب الزامی است.

2. می توانید در قسمت شماره شبا، "NA" را وارد کنید.

3. آدرس بوکها همزمان با بررسی حواله توسط همکاران مانیمکس به Confirmed تغییر وضعیت می یابند.

4. آدرس بوکهای کانفرم شده غیرقابل ویرایش هستند. در صورتی که نیاز است اطلاعات آدرس‌بوک را ویرایش کنید، آدرس‌بوک جدیدی بسازید و آدرس‌بوک قبلی را غیرفعال کنید.

    شماره حساب های استرالیا ساخت آدرس بوک

 

حساب های ایران:

پس از انتخاب نام بانک از لیست:

1. برای حساب‌های ایران ثبت شماره حساب، نام بانک و نام صاحب حساب الزامی می‌باشد.

2. در صورتی که کد شعبه بانک را ندارید می توانید عبارت "NA" را وارد کنید.

3. از آنجایی انتقال پول با استفاده از شماره شبا محدودیت‌های کمتری دارد، لذا وارد کردن شماره شبا (محاسبه شماره شبا )، می‌تواند در سرعت ارسال حواله شما تاثیرگذار باشد.

 

 


7. مدارک شناسایی

 

 

برای تایید تمامی اطلاعاتی که شما در بالا وارد کرده اید، کارشناسان ما نیازمند ارائه مدارک معتبر از شما هستند تا بتوانند صحت و سقم اطلاعات وارد شده را تایید کنند. 

برای بارگزاری مدارک و اسناد خود می توانید از طریق انتخاب گزینه "اضافه نمودن مدرک شناسایی جدید" اقدام کنید.

اضافه نمودن مدرک شناسایی جدید

 

گزینه "انتخاب از مدارک شناسایی موجود" مربوط به زمانی است که در گذشته برای آدرس‌بوک‌های دیگر مدارکی بارگزاری کرده باشید و حالا بخواهید از مدارک آدرس‌بوک‌های گذشته در آدرس‌بوک‌های جدید استفاده کنید. 

انتخاب مدارک شناسایی

 

پس از انتخاب گزینه "اضافه نمودن مدرک شناسایی جدید"، بخش چهارم یعنی بخش بارگذاری فایل مدارک شناسایی برای شما قابل ویرایش خواهد شد.

بارگذاری مدارک

 

پس از انتخاب نوع سند و وارد کردن شماره کاربری و تاریخ اعتبار سند، با انتخاب گزینه "...Select files" می توانید مدرک مربوطه را بارگذاری کنید. 

انتخاب نوع مدرک

 

پس از انخاب "...Select files" پنجره ای باز می شود که شما می توانید در سیستم خود فایل ها را انتخاب کنید. پس از انتخاب فایل ها، گزینه "Upload files" را انتخاب کنید تا فایل هایی که انتخاب کرده اید بارگذاری شوند. 

بارگذاری مدارک

 

پس از بارگذاری شدن هریک از فایل ها در بالای صفحه، یک پاپ آپ همانند شکل زیر نمایش داده می‌شود که برای ادامه کار می بایستی دکمه تایید آن را بزنید. 

تاییدیه مدارک

 

اگر فایل هایی که بارگذاری کردید در این جدول مشخص شده باشند، به این معناست که بارگذاری مدارک با موفقیت انجام شده است.

مشاهده مدارک آپلود شده

 

 


8. اطلاعات عمومی و موافقت با شرایط و قوانین

 

 

در بخش پنجم، پس از اتمام تمامی مراحل بالا، شما می بایستی برای این آدرس بوک نامی مشخص کنید. با کلیک کردن روی کادر ویرایشگر، مانیمکس پیشنهاد خود را برای انتخاب این نام به شما ارائه می دهد. پس از آن شما بایستی شرایط و قوانین مانیمکس را مطالعه کرده و با آن موافقت کنید، تا پس از آن با انتخاب گزینه ایجاد، آدرس‌بوک شما با موفقیت ثبت شود. 

موافقت با شرایط و قوانین

 

در این مرحله شما می توانید از این آدرس بوک برای ثبت درخواست حواله استفاده کنید؛ کارشناسان مانیمکس به منظور تایید درخواست حواله شما، آدرس بوک‌های به کار رفته در طرفین حواله را بررسی کرده و پس از راستی آزمایی اطلاعات و مدارک، آدرس بوک را تایید خواهند کرد و بعد از آن اطلاعات این آدرس بوک، قابل ویرایش و تغییر نخواهد بود.