به صورت معمول درخواست و ارسال حواله به صورت تلفنی شامل مراحل زیر می‌شود:

1. اطلاع از نرخ تبدیل
2. تایید کتبی معامله
3. دریافت شماره حساب مطابق مبلغ معامله تایید شده
4. ارسال رسید پرداخت و مدارک مورد نیاز
5. انتظار برای ثبت حواله و دریافت رسید قانونی

 

 

1. اطلاع از نرخ تبدیل

 

 

شما از 3 طریق می‌توانید به راحتی هرچه تمام‌تر از نرخ تبدیل مانیمکس برای دلار استرالیا به تومان و بالعکس اطلاع پیدا کنید. این روش ها عبارتند از:

1. ماشین حساب تعبیه شده در وبسایت: مزیت این روش این است که بدون نیاز به تماس می‌توانید در هر لحظه نرخ تبدیل برای انجام حواله بالای 10 هزار دلار را مشاهده کنید و نرخ تبدیل دیگر روش‌های انتقال پول و دیگر صرافی‌ها مقایسه کنید و معامله خود را هوشمندانه‌تر انجام دهید.
 

وبسایت مانیمکس: 

 

 

 

2. تماس با کارشناسان: مزیت این روش این است که با ارائه اطلاعات حواله خود، نرخ تبدیل مختص معامله‌ی خود را دریافت کرده و می‌توانید در رابطه با چگونگی انجام حواله خود با کارشناسان ما مشورت کنید.

 

راه‌های ارتباطی با کارشناسان مانیمکس: 

 

 

 

3. شبکه‌های اجتماعی: مزیت این روش این است که می‌توانید نرخ بازگشایی طول روز را تنها با چک کردن شبکه‌های اجتماعی خود مشاهده کنید و  در صورتی که نرخ ویژه، قرعه‌کشی و طرح‌های تشویقی دیگری ارائه شد، به سریع‌ترین حالت ممکن در جریان قرار بگیرید.

 

شبکه‌های اجتماعی مانیمکس: 

 

 

 


2. تایید کتبی معامله

 

 

بر اساس سیاست‌های تعیین شده توسط مانیمکس، پس از اطلاع دقیق از نرخ تبدیل معامله خود، کارشناسان موظف به مکتوب کردن معامله و گرفتن تاییدیه انجام معامله به صورت کتبی در یکی از پیام‌رسان‌های واتساپ، تلگرام و یا ایمیل می‌باشند. 

لذا تا زمانی که معامله شما مکتوب نشده و شما آن را به صورت کتبی تایید نکرده‌اید، معامله شما از هیچ‌گونه رسمیتی برخوردار نمی‌باشد. 

 

همچنین قبل از معامله باید شرایط انتقال پول توسط مانیمکس را به صورت کامل مطالعه فرمائید. تایید شما به منزله تایید شرایط انتقال پول توسط مانیمکس نیز می‌باشد.

 

 


3. دریافت شماره حساب مطابق مبلغ معامله تایید شده

 

 

پس از اعلام تاییدیه مکتوب خود در پیام‌رسان‌ها، کارشناسان می‌بایستی طبق معامله‌ای که مورد تایید قرار گرفته شماره حسابی برای واریز مبلغ مورد نظر به شما ارائه دهند. در انجام پرداخت‌ها خود بسیار الزامیست که چک لیست زیر را حتما بررسی کنید و به آنها عمل کنید. در غیر اینصورت معامله شما رسمیت خود را از دست خواهد داد. 

 

1. شماره حساب ارائه شده تنها مختص همین معامله می‌باشد و در معامله بعدی تغییر خواهد کرد. 

2. دقت فرمایید عینا مبلغ ذکر شده در فیش واریزی و معامله را پرداخت نمایید. مسئولیت اشتباه پرداخت مبلغ به عهده خود مشتری می‌باشد.

3 . حتماً هر واریزی در یک پارت انجام شود و دقت داشته باشید که مبلغ‌ها اشتباه نشوند. چنانچه واریزی شما در چندین پارت و یا از چندین حساب است قبل از پرداخت ما را در جریان بگذارید؛ ممکن است شماره حساب تغییر کند.

4. هر فیش شماره رفرنس مخصوص به خود را دارد که آن را در قسمت دیسکریبشن و یا مسیج فیش‌های واریزی بنویسید و خواهشا چیز دیگری ننویسید. 

5. لطفا دقت فرمایید که پرداخت‌ها به هیچ‌وجه از ATM انجام نشود .

رعایت نکردن موارد فوق موجب برگشت پول به حساب خود شما خواهد شد.

 

 


4. ارسال رسید پرداخت و مدارک مورد نیاز

 

 

تا زمانی که پرداخت توسط شما انجام نشود و رسید پرداخت را برای کارشناسان ما ارسال نفرمائید، معامله شما از هیچگونه قطعیتی برخوردار نیست و در صورت تأخیر زیاد در پرداخت ممکن است باعث فسخ معامله شما شود؛ چرا که همانگونه که در جریان هستید به دلیل شرایط خاص سیاسی که کشور ایران درگیر آن است، نرخ تبدیل دلار استرالیا به ریال نوسانات لحظه‌ای و شدیدی را تجربه می‌کند. لذا پس از انجام معامله و دریافت شماره حساب، پرداخت خود را انجام داده و رسید پرداختی را برای کارشناسان ما ارسال فرمائید.

 

همچنین از آنجائی که مانیمکس یک صرافی رسمیست که تحت نظارت کامل آسترک (AUSTRAC)، سازمان مبارزه با پولشویی استرالیا عمل می‌کند و تقریبا هر هفته گزارش‌های خود را به تاییدیه این سازمان می‌رساند؛ لذا رعایت قوانین مبارزه با پولشویی بین‌المللی و همچنین قوانین تعیین شده توسط این سازمان، یکی از خط و مشی‌های اساسی صرافی مانیمکس می‌باشد.

بر طبق این قوانین برای نقل‌وانتقال بین کشورها، اطلاعات و مدارکی از سمت فرستنده و همچنین گیرنده حواله مورد نیاز است. این اطلاعات شامل:

 

اطلاعات فرستنده/گیرنده استرالیا : آدرس محل سکونت، آدرس ایمیل، شغل، شماره تماس، اطلاعات کامل بانکی (BSB . Bank Name . Account Number) تصویر مدرک شناسایی و همچنین برابر با اصل شده همین مدرک (مدرک برابر با اصل شده چیست؟)

اطلاعات گیرنده/فرستنده ایران : آدرس محل سکونت، شماره همراه، تصویر مدرک شناسایی، شماره حساب یا شبا بانکی (محاسبه شماره شبا)

 

 


5. انتظار برای ثبت حواله و دریافت رسید قانونی

 

 

پس از انجام مراحل بالا، درخواست ارسال حواله شما ثبت گردیده و مطابق شرایط و قوانین ارسال حواله توسط مانیمکس معمولا حواله شما پس از گذشت 1 تا 3 روز کاری به صورت کامل انجام خواهد شد.

 

به صورت تقریبی می‌توان گفت، پس از 10 روز شما می‌توانید برای دریافت رسید قانونی حواله خود در استرالیا و دارای شماره ثبت آسترک درخواست داده و آن را در ایمیل خود دریافت کنید.