1. چرا باید مانیمکس را انتخاب کنم؟

 

 

1. صرافی مانیمکس رسمی و قانونی است، مانیمکس در استرالیا با شماره ABN 69616651088 ثبت شده و تحت نظارت دولت استرالیا و AUSTRAC (اداره مبارزه با پولشویی استرالیا) فعالیت می کند. مجوزهای قانونی مانیمکس برای فعالیت مجاز صرافی را اینجا مشاهده کنید. 

2. مانیمکس سعی می کند تا به صورت شفاف و آنلاین همه روزه بهترین قیمت های خرید و فروش ارز را پیشنهاد نماید.

3. شبکه گسترده و پشتوانه تخصصی و مالی شرکت در کشورهای ایران، استرالیا و کانادا باعث افزایش سرعت ارسال حواله از طریق مانیمکس می شود.

 

 

 


2. چگونه می شود از طریق مانیمکس پول حواله کرد؟

 

 

انجام حواله توسط مانیمکس به دو روش اتفاق می افتد:

1. غیر حضوریمانیمکس منابع خود را به کار گرفته است تا شما به راحت ترین روش ممکن بتوانید حواله خود را ثبت و ارسال کنید. به همین دلیل روش غیرحضوری ثبت ارسال حواله از طریق مانیمکس خود به دو صورت است:

الف. تلفنی: شما می توانید با شماره های ارائه شده در بخش تماس با ما یا شماره تماس 511 411 420 (61+) از طریق واتساپ، تلگرام و تماس تلفنی و همچنین ایمیل AU@MoneyMex.com با کارشناسان مانیمکس در ارتباط باشید. لطفا قبل از برقراری ارتباط، شرایط و قوانین ارسال حواله توسط مانیمکس را مطالعه کنید. طی این برقراری ارتباط با توجه به مبلغ حواله و سطح کاربری شما، نرخ تبدیل به شما اعلام خواهد شد و پس از توافق، شماره حساب به همراه فیش برای واریز وجه به شما ارائه میگردد. شما می بایستی پرداخت را انجام داده و فیش پرداختی خود را برای ما ارسال کنید. پس از دریافت فیش پرداختی شما، حواله شما ثبت شده و ارسال خواهد شد. 

ب. آنلاینبرای اطلاع از جزئیات و روند ثبت حواله به صورت آنلاین در مانیمکس بر روی لینک "مراحل ارسال حواله آنلاین" کلیک کنید. 1

2. حضوری: در این روش برای انجام حواله خود می بایستی به همراه تمامی مدارک مورد نیاز به دفاتر ما مراجعه کرده، فرم انجام حوالجات را پر کنید و سپس پرداخت را انجام دهید.2

 

 

 


* ثبت آنلاین درخواست حواله به منزله انجام معامله با نرخ قطعی نمی باشد و معامله با نرخ قطعی زمانی ثبت می شود که کارشناسان مانیمکس با شما ارتباط برقرار کرده، فیش واریزی برای پرداخت وجه به شما ارائه دهند و شما فیش پرداختی خود را به ما ارسال نمایید. *

* 2 توجه داشته باشید! در حال حاضر به دلیل شرایط قرنطینه کووید-19، امکان ثبت و ارسال حواله حضوری وجود ندارد! *

* مانیمکس از پذیرفتن واریزی هایی که از طریق ATM انجام می شود معذور است. *


3. بهترین ساعت برای ارسال حواله از استرالیا چه زمانی است؟

 

 

بهترین زمان برای واریز وجه به حساب مانیمکس و ارسال ارز از استرالیا، روزهای دوشنبه تا پنجشنبه هر هفته و از ساعت 10 صبح تا 5 بعدازظهر به وقت شرق استرالیا می باشد. 

بر اساس آمار قبلی حدود 90 درصد حواله های ارسالی توسط مانیمکس معمولا ظرف کمتر از 24 ساعت کاری در حساب مقصد پرداخت می شود با این حال تعهد رسمی مانیمکس برای حواله های ارسالی یک تا 3 روز کاری بعد از تایید دریافت مبلغ و تایید مدارک قانونی می باشد. 

 

 

 


* توجه کنید که امکان واریز وجه در حسابهای گیرنده در ایران و استرالیا طی روزهای تعطیل رسمی کشور مقصد وجود ندارد. این حواله ها در اولین روز کاری بعد از تعطیلات ارسال خواهند شد. *

* مانیمکس متاسفانه در حاضر سرویسی با عنوان حواله های اورژانسی و یا پرداخت لحظه ای یا چند دقیقه ای در مقصد ندارد. درصورت نیاز فوری به وجه نقد در مقصد قبل از ارسال حواله، تلفنی با کارشناسان مانیمکس هماهنگ کنید. *


4. بهترین ساعت برای ارسال حواله به استرالیا چه زمانی است؟

 

 

بهترین زمان برای ارسال وجه به استرالیا نیز روزهای یکشنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 8:30 صبح تا 3:30 بعدازظهر به وقت ایران می باشد. 

بر اساس آمار قبلی حدود 80 درصد حواله های ارسالی به استرالیا ظرف کمتر از 24 ساعت در حساب مقصد پرداخت می شود. با این حال تعهد رسمی مانیمکس برای پرداخت حواله های ارسالی به استرالیا یا ایران یک تا 3 روز کاری بعد از تایید دریافت مبلغ و تایید مدارک قانونی می باشد. 

 

 

 


* دقت کنید که بر اساس قوانین بانکی و ضد پولشویی در استرالیا حواله های آنلاین داخل استرالیا معمولا بین 24 تا 48 ساعت زمان بعد از ارسال حواله آنلاین، در حساب گیرنده قابل برداشت خواهد بود. این زمان خارج از کنترل مانیمکس می باشد. *

* توجه داشته باشید که امکان واریز وجه به حسابهای استرالیا طی روزهای شنبه و یکشنبه و سایر تعطیلات رسمی استرالیا وجود ندارد. این نوع حواله ها در اولین روز کاری بعد از تعطیلی ارسال خواهند شد. *

* مانیمکس متاسفانه در حاضر سرویسی با عنوان هایی چون "حواله های اورژانسی و یا پرداخت لحظه ای یا چند دقیقه ای" در مقصد ندارد. درصورت نیاز فوری به وجه نقد در مقصد قبل از ارسال حواله، تلفنی با کارشناسان مانیمکس هماهنگ کنید. *


5. برای ارسال حواله چه مدارکی مورد نیاز است؟

 

 

قوانین مبارزه با پولشویی در کشورهای استرالیا و ایران با جدیت پیگیری و اجرا می شود. بر همین اساس صرافی مانیمکس موظف و متعهد به احراز هویت گیرنده و فرستنده حواله می باشد. در فرم مربوط به ارسال حواله کلیه اطلاعات قانونی موردنیاز، درخواست شده است. برای نخستین ارسال ارز یک یا دو مدرک هویتی شامل مدرک اصل، برابر اصل شده در محضر رسمی و یا تایید شده (Certified) به همراه اسکن شفاف و رنگی گواهینامه یا پاسپورت یا کارت دانشجویی یا کارت مدیکر و یا دیگر مدارک رسمی استرالیایی و یا ایرانی را در بخش "مدیریت آدرس بوکها" در منوی "مانیمکس من" پیوست کنید.

 

 

 


* دقت کنید که کارگزار مانیمکس در ایران یک صرافی رسمی و زیرنظر بانک مرکزی است بنابراین برای دریافت و پرداخت وجه ریالی، رویت مدارک شناسایی فرستنده/گیرنده ریالی در ایران حاوی شماره ملی و یا ارسال مدرک شناسایی برابر اصل شده محضری ضروری است. *


6. چه نوع مدارک شناسایی برای ارسال ارز مورد تایید است؟

 

 

بر اساس میزان ارزی که در مجموع حواله می کنید بایستی مدارک شناسایی معتبر استرالیایی و ایرانی ارسال نمایید.

کامل ترین و بهترین مدرک شناسایی برای فرستنده یا گیرنده ارز در استرالیا به ترتیب زیر می باشد:

 1. Driving Licence
 2. Australian Passport
 3. Age Proof
 4. Student Card
 5. Medicare Card
 6. utility Bills
 7. Bank Statement
 8. Mobile Bill

مدارک قابل قبول برای طرف ایرانی (فرستنده یا گیرنده)

 • کارت ملی (اسکن پشت و رو)
 • پاسپورت ایرانی
 • شناسنامه
 • گواهینامه رانندگی

 

 

 


* توجه کنید که برای ارسال هر نوع حواله از استرالیا به ایران و یا برعکس مدارک رسمی مثل کارت ملی یا پاسپورت گیرنده وجه یا فرستنده وجه در ایران نیز ضروری است. بنابراین قبل از ارسال هر نوع حواله از در دسترس بودن مدارک سمت ایران حواله مطمئن شوید. *

* بر اساس قوانین آسترک، برای ارسال اولین حواله، ارائه مدارک برابر اصل شده ( Juctices of the Peace -JP یا Certified )، فرستنده/گیرنده حواله در استرالیا ضروری است *


7. آیا برای هربار ارسال حواله، بایستی مدارک شناسایی را بفرستم؟

 

 

خیر، ارسال مدارک شناسایی فقط برای یک مرتبه و در نخستین بار ارسال ارز لازم است. فقط کافیست یک بار بر اساس قوانین و مقررات کشورهای استرالیا و ایران، مدارک برابر اصل شده (JP) و تایید شده (Certified)، تحویل مانیمکس دهید، تا زمانی که اعتبار مدارک شناسایی شما در بایگانی مانیمکس منقضی نشده باشد، نیازی به ارسال مجدد مدارک نیست.

 

 

 


8. آیا می توانم برای ارسال پول از استرالیا شماره کارت بانکی دارنده حساب در ایران را در فرم حواله ثبت کنم؟

 

 

سیستم حسابداری و واریز وجوه مانیمکس در ایران، امکان پرداخت به صورت کارت به کارت را ندارد. بنابراین تقاضا می شود از ثبت شماره کارت بانکی در فرم به جای شماره حساب و شماره شبا خودداری کنید. در صورتی که شماره حساب و شماره شبا گیرنده وجه در ایران را در دسترس ندارید، کارگزار مانیمکس در ایران می تواند با گیرنده وجه تماس گرفته و شماره حساب بانکی ایشان را دریافت نماید.

 

 

 


9. چگونه می توانم از واریز وجه در مقصد اطلاع پیدا کنم؟

 

 

در صورت تکمیل مدارک، مانیمکس بلافاصله پس از ارسال حواله به حساب مقصد، جزئیات حواله واریزی به حساب گیرنده را از طریق ایمیل و SMS به اطلاع فرستنده/گیرنده حواله در کشور استرالیا خواهد رساند.

 

 

 


10. آیا ارسال حواله از طریق مانیمکس کارمزد دارد؟

 

 

خیر. مانیمکس برای حواله های بالای 3000 دلار کارمزدی دریافت نمی کند .

 

 

 


11. حداقل مبلغ ترنسفر در مانیمکس چه مبلغی است؟

 

 

در صورتی که استرالیا مقصد ارسال حواله باشد، هیچ گونه محدودیتی در مبلغ انتقال وجود ندارد.1 

در صورتی که استرالیا مبدا ارسال حواله باشد، حداقل میزان ترنسفر با مانیمکس 3000 دلار است . مانیمکس از انجام معاملات زیر 3000 دلار معذور است.

 

 


* 1 توجه داشته باشید که حواله های زیر 1000 AUD شامل کارمزد به مبلغ 20 AUD خواهند شد. *


12. آیا ارسال وجه به حساب مانیمکس در کشور مبدا به منزله تایید نهایی و ارسال حتمی حواله است؟

 

 

خیر، ارسال هر حواله بر اساس قوانین و مقررات ضدپولشویی و ضد تروریسم در کشور های مبدا و مقصد و با تایید نهایی مانیمکس قابل انجام است. بنابراین مانیمکس می تواند ارسال هر حواله را بر اساس هریک از شرایط و مقررات قید شده، متوقف نموده و مراتب را به اطلاع فرستنده و در صورت لزوم مراجع قانونی در کشورهای مبدا و مقصد برساند.

 

 

 


* توجه کنید که مانیمکس الزامی به اعلام دلیل توقف ارسال حواله به مشتری ندارد و تنها پاسخگوی مراجع قانونی خواهد بود. *


13. با توجه به نوسانات نرخ ارز در طول روز و یا تا زمان دریافت و پرداخت حواله، ملاک تعیین قیمت نهایی ارسال هر حواله چیست؟

 

 

ملاک نرخ حواله در روزهاي عادي و بدون نوسان قيمت ارز، تاریخ و ساعت واریز وجه به حساب شرکت  صرافی می باشد. با اين حال در صورتیکه قیمت ارز در طول یک روز نوسان داشته باشد مانیمکس می تواند نسبت به تعیین نرخ قطعی حواله در روز دريافت  وجه اقدام کند. دقت كنيد كه واريز وجه به حساب مانيمكس به معني قطعي شدن قيمت و يا اصل حواله نيست.  قيمت و ارسال حواله بايستي قبل يا بعد از واريز وجه به تاييد و توافق همزمان مشتري و مدير حوالجات مانيمكس برسد.

 

 

 


14. آیا اطلاعات شخصی من نزد مانیمکس محفوظ است؟

 

 

بر اساس قانون دولت استرالیا، شرکت صرافی مانیمکس به عنوان صرافی رسمی و ثبت شده در استرالیا موظف به ارائه گزارش نقل و انتقال های ارزی انجام شده برای مشتریان خود به اداره Austrac می باشد. اطلاعات کامل در مورد حریم خصوصی و اطلاعات شخصی افراد را می توانید در سایت رسمی Austrac مطالعه کنید. با این حال مانیمکس به عنوان امین مشتریان خود، در حفظ و نگهداری اطلاعات و جزئیات مبادلات مالی آنها متعهد و موظف می باشد.

 

 


15. چه راه هایی برای برابر با اصل کردن مدرک وجود دارد؟

 

 

برای برابر با اصل نمودن مدارک خود می توانید یکی از روش های زیر را انتخاب کنید:

1. برابر با اصل نمودن (JP Certified) با مراجعه به داروخانه ها، اداره پست، JP یا سایر سازمانهای مجاز: در این روش لازم است یک کپی از مدرک شناسایی خود تهیه فرموده و با مراجعه به مراکز مجاز ذکر شده، پس از تایید آن؛ عکس یا اسکن آنرا ارسال فرمایید. 

2. سلفی (Selfie Certified) گرفتن با مدرک شناسایی خود: برای استفاده از این روش توجه فرمایید:

 • صورت شما بایستی واضح و قابل تشخیص باشد.
 • مدرک شناسایی شما باید واضح و قابل تشخیص و خوانا باشد. 

Certified ID


16. ارسال حواله توسط مانیمکس چقدر طول می کشد؟

 

 

با توجه به داده هایی که از حواله‌های گذشته در دست است، میزان زمان تخمینی مانیمکس برای ارسال حواله 1 تا 3 روز کاری پس از Clear شدن پول در حساب (قابل برداشت شدن پول) می باشد. توجه داشته باشید که در روزهای تعطیل رسمی در هریک از کشورهای مبدا و مقصد، مانیمکس قادر به انجام پرداخت نخواهد بود. هدف مانیمکس از ارائه تخمین‌ها و اطلاعات دقیق و صحیح از فرآیند انجام کار، ایجاد امکان برنامه‌ریزی حوالجات برای شما مشتریان عزیز می‌باشد. لذا برای تصمیم گیری در رابطه با بهترین روز ثبت درخواست حواله خود، روزهای تعطیل رسمی کشورهای مبدا و مقصد، 3 روز تخمینی مانیمکس و با توجه به شرایط اقتصادی و سیاسی حاکم، مدت 1 یا 2 روز برای مسائل و اتفاقات غیرقابل پیشبینی در نظر بگیرید. 

 

 

 


سوال های بیشتر خود را از ما بپرسید، به زودی پاسخگو خواهیم بود. سوال های خود را به این آدرس بفرستید:   Au@MoneyMex.com  یا با ما تماس بگیرید : (شماره رایگان)  120 880 1300 (61+)